logo xwin.pl

Warunki obrotu bonusem bukmacherskim – jak obracać bonusy?

Dodano: 14 lutego 2018

|| Aktualizacja: 27 listopada 2018

Brak komentarzy

Korzystając z bonusów bukmacherskich każdy gracz konfrontuje się z niejasnym terminem „obrót bonusem”, który pozwala na skuteczne spełnienie warunków oferty. Co to takiego i jak bezproblemowo spełniać warunki obrotu bonusem?

Jeśli jesteście graczami, którzy z zakładami bukmacherskimi związani są od dłuższego czasu, z całą pewnością termin „obrót bonusem” jest wam bardzo dobrze znany. Jednakże każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, a w związku z tym warto nieco bliżej przybliżyć ten termin. Tym bardziej że dziś obrót bonusem nawet i dla wielu bardziej doświadczonych graczy stanowi problem, a dodajmy, że w każdej firmie bukmacherskiej odbywa się on na innych warunkach.

Przyjrzyjmy się w związku z tym nieco bliżej temu kłopotliwemu terminowi, rozbijając go na czynniki pierwsze i posłużmy się konkretnymi przykładami, które uzmysłowią wam obrót środkami bonusowymi. Dzięki naszemu artykułowi będziecie w tej kwestii o wiele mądrzejsi, na czym zyska wasza gra, która będzie rozważna i zaplanowana.

Co to jest obrót bonusem?

Jeśli mielibyśmy wyjaśnić termin obrotu bonusem w najprostszy sposób, określilibyśmy to jako zagranie zakładów za określoną w regulaminie kwotę. Dopiero kiedy przekroczymy daną wartość, warunki regulaminu zostaną spełnione.

Obrót = zagranie zakładów za określoną kwotę finansową

Podkreślmy, że do obrotu bonusem gracz nie zawsze jest zmuszony. Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy korzysta on z określonej promocji firmy, najczęściej bonusu od depozytu. Jeśli firma w swojej ofercie ma daną promocję i gracz z niej skorzystał to do momentu obrócenia środkami, pieniądze bonusowe na naszym koncie będą zablokowane. Wówczas wypłacić możemy tylko środki z depozytu, choć taki krok będzie skutkował wykluczeniem z promocji.

Jak wspomnieliśmy wyżej, warunki obrotu bonusem są ściśle określone w regulaminie promocji. Najważniejszymi czynnikami są tu kurs minimalny zaliczany do obrotu, czas, w jakim obrót musi być wykonany oraz to, ile razy trzeba obrócić środkami i czy dotyczy to tylko środków bonusowych, czy też środków bonusowych połączonych z depozytem.

Regulamin obrotu

Niezależnie od tego, w jakiej firmie oferowany jest nam bonus, najważniejsze jest to, aby dokładnie zapoznać się z jego regulaminem i szczególną uwagę zwrócić na:

 • Wysokość obrotu — wielokrotność kwoty, która musi zostać zagrana, aby spełnić warunek obrotu i tym samym uwolnić środki bonusowe na koncie
 • Sposób liczenia — czy do obrotu liczy się sama kwota bonusu, czy środki bonusowe wraz z kwotą depozytu
 • Kurs minimalny — minimalny kurs zdarzenia, po którym zakład kwalifikuje się do obrotu
 • Czas na obrót — czas na spełnienie warunków promocji (czas, w jakim musimy dokonać obrotu)
 • Kwalifikowane zakłady — zakłady i dyscypliny kwalifikujące się do obrotu bonusem
 • Liczba zdarzeń na kuponie — liczba zdarzeń na kuponie, który wlicza się na poczet obrotu bonusem

Kiedy można wypłacić bonus i wygrane?

Tak jak podkreśliliśmy na wstępie, wypłata środków bonusowych z konta przed zakończeniem procesu obrotu bonusem nie jest możliwa, co jest swego rodzaju zabezpieczeniem firmy bukmacherskiej przed nieuczciwymi graczami, którzy zaraz po otrzymaniu bonusu chcieliby go wypłacić. Taka próba wiąże się z automatycznym wykluczeniem z promocji i utratą środków bonusowych.

Pieniądze będziemy mogli wypłacić dopiero w momencie, kiedy wymagany obrót zostanie wykonany. Warto w tym miejscu podkreślić, że gracz na swoim koncie użytkownika dokładnie widzi postęp w obrocie bonusem, dzięki czemu pomyłka w zasadzie nie jest możliwa. Poza tym w razie jakichś wątpliwości zawsze istnieje możliwość kontaktu z supportem danej firmy.

Warto podkreślić, że w obrocie środkami z konta zawsze w pierwszej kolejności pobierane są pieniądze z depozytu, a dopiero następnie z konta bonusowego.

Moment przyznania bonusu

Nie każdy zdaje sobie też sprawę z tego, że bonusy podzielić możemy z punktu widzenia czasu ich przyznania. Sprawdzić to można w regulaminie promocji, a bonusy pod tym względem dzielimy na:

 • po zaksięgowaniu wpłaty – od razu po złożeniu depozytu
 • po użyciu kodu bonusowego – po wpisaniu odpowiedniego kodu podanego przez firmę bukmacherską
 • po dokonaniu całkowitego obrotu – po spełnieniu wszystkich warunków promocji
 • po obróceniu depozytem – po zagraniu zakładów na kwotę równą bądź wyższą złożonemu depozytowi
 • częściowo, zgodnie z postępującym obrotem – po spełnieniu kolejnych etapów promocji
 • dodany przez bukmachera – po kontakcie z obsługą firmy bukmacherskiej

Działania wbrew regulaminowi

Bukmacher to nie instytucja charytatywna i każdą próbę oszustwa surowo ukaże. W przypadku nieczystej zagrywki ze strony gracza przy tego typu promocji firma bukmacherska anuluje bonus i usunie z konta gracza środki bonusowe, pozostawiając jedynie pieniądze pozostałe z depozytu, jeżeli te w ogóle na koncie gracza jeszcze się utrzymały (pamiętajmy, że w pierwszej kolejności pieniądze na zakłady pobierane są z depozytu).

Podobnie sprawa ma się w przypadku przekroczenia terminu obrotu, który był wymieniony w regulaminie. W tym przypadku warto jednak wspomnieć, że termin ten możemy przedłużyć, negocjując go z supportem.

Najlepsze bonusy bukmacherskie wymagające obrotu:

Z bonusów powitalnych tzw. bonusy od depozytu zawsze wymagają obrotu, ponieważ dzięki nim gracz dokonując pierwszej wpłaty otrzymuje od bukmachera dodatkowe pieniądze.

 • Fortuna – zakład bez ryzyka 115 zł + bonus 100% do 400 zł
 • forBET – bonus 100% do 600 zł
 • LVbet – darmowy zakład 20 zł + bonus do 1000 zł
 • Totolotek – bonus 100% do 1000 zł + darmowy zakład 20 zł
 • STS – bonus 100% do 1000 zł
 • Milenium – bonus 100% do 760 zł
 • Etoto – bonusy 550 zł

Podsumowanie

Wielu wydaje się, że promocje bukmacherskie to darmowe pieniądze dla graczy, na które bukmacher nie baczy. I tutaj większość z graczy poważnie się myli, bo dla bukmachera liczy się każda złotówka, także i ta oferowana w promocji. Dlatego też trzeba mieć na uwadze, że sama promocja jest po to, aby przyciągnąć do siebie nowych użytkowników, jednak już jej regulamin jest skonstruowany tak, aby jak najbardziej utrudnić graczowi grę i nie dopuścić do rozmnożenia środków bonusowych.

I właśnie tu pojawia się kwestia obrotu bonusem, co na pewno nie jest niemożliwe, ale też z drugiej strony nie jest zadaniem łatwym, a szansę na spełnienie obrotów bonusem mają tylko ci, którzy będą składać racjonalne i przemyślane zakłady zgodne z regulaminem promocji.

(2 opinii, 5 średnia)

scroll top