logo xwin.pl

Typowanie mundialu – jak obstawiać mecze MŚ 2018?

Dodano: 10 maja 2018

|| Aktualizacja: 14 czerwca 2018

3 komentarze
MŚ 2018

Mecze piłkarskich Mistrzostw Świata cieszą się gigantyczną popularnością w zakładach sportowych. Poniżej przedstawiamy porady, jak skutecznie typować mundial w Rosji.

Polujesz na okazje podczas Mundialu? Zobacz aktualne bonusy i promocje na Mistrzostwa Świata 2018!

W miesiąc (od 14 czerwca do 15 lipca) na Mistrzostwach Świata 2018 zostanie rozegranych 64 spotkań. Na turnieju zameldują się 32 drużyny, które rywalizować będą najpierw w fazie grupowej, następnie w fazie pucharowej. Na mundialu nie brakować będzie pojedynków Dawida z Goliatem (np. Brazylia – Kostaryka), ale także hitowych starć typu Hiszpania – Portugalia. Typerzy zacierają ręce licząc na wysokie wygrane u bukmacherów.

Wydarzenia typu Mistrzostwa Świata sprzyjają zakładom bukmacherskim oraz konkursom. Częstym zjawiskiem jest grupa znajomych typująca pomiędzy sobą mecze dla rozrywki, ale też rywalizacji. Kupon u bukmachera rodzi dodatkowe emocje podczas oglądania obstawionego meczu. Generalnie, aura mundialu sprzyja zabawie i delikatnemu hazardowi.

Liczysz na osiąganie zysków z typów na mecze MŚ 2018? Jeśli tak, to musisz zdać sobie sprawę, że to nie takie proste, jakby się mogło wydawać. Faworyci nie zawsze zwyciężają, a co turniej, to nowa historia. W 2002 roku rewelacją był debiutant Senegal, który awansował do ćwierćfinału. W 2010 roku zachwycił Urugwaj (czwarte miejsce). W 2014 roku Kostaryka była o krok (konkurs rzutów karnych) od awansu do strefy medalowej. Jaki morał z tej historii? Nie wszystko da się przewidzieć.

Chcesz założyć konto w LVBET? Odbierz darmowe 20 zł + 1500 zł dla nowych klientów na Mundial 2018!

Na podstawie poprzednich turniejów przygotowaliśmy kilka porad odnośnie skutecznego typowania Mistrzostw Świata 2018. Zapraszamy!

1. Serce nie sługa

W Rosji zagra polska reprezentacja, a wiadomo, że wyobraźnia kibica nie zna granic. W zakładach stosuje się zasadę, aby przy wyborze typów nie kierować się emocjami, tylko rozumem. W tym przypadku należy na chłodnio oceniać szanse „Biało-Czerwonych” w kolejnych spotkaniach Mistrzostw Świata.

Bukmacherzy przyjmują zakłady po kursie 51.00 na zdarzenie, że Polska zostanie Mistrzem Świata. Trudno sobie wyobrazić, by nasza reprezentacja, choć ambitna, zdołała sięgnąć po końcowy triumf na mundialu w Rosji. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest awans z grupy po kursie 1.45 w Fortunie.

Przy typowaniu wydarzeń na Polskę należy na bok odsunąć życzeniowe myślenie (któż z nas nie chciałby, by „nasi” wygrali MŚ?), a skupić się na faktach i rzeczowej analizie. Słowem, mierzyć siły na zamiary.

2. Klątwa obrońców tytułu

W kursach bukmacherskich Niemcy są głównym faworytem do tytułu Mistrza Świata. Obstawiając zakłady na zwycięstwa naszych zachodnich sąsiadów warto pamiętać, że na ostatnich dwóch turniejach MŚ obrońcy tytułu odpadali już po fazie grupowej.

  • W 2002 roku Francja broniła tytułu – nie awansowała z grupy
  • W 2010 roku Włosi bronili tytułu – nie awansowali z grupy
  • W 2014 roku Hiszpanie bronili tytuły – nie awansowali z grupy

Nic dwa razy się nie zdarza – głosi przysłowie. Ostatnie turnieje Mistrzostw Świata potwierdzają tą regułę. Czy Niemcy, jako obrońcy tytułu sprzed czterech lat, ponownie osiągną sukces? Ostatni raz sztuki tej dokonała Brazylia w 1962 roku.

3. Ściany pomagają gospodarzom

Wielkie turnieje przyzwyczaiły, że gospodarze mogą liczyć u arbitrów na nieco bardziej pobłażliwe oko. Doskonałym przykładem jest Korea Południowa z 2002 roku, która była faworyzowana w meczu 1/8 finału z Włochami i 1/4 z Hiszpanią. Oba spotkania urosły do miana legendy i futbolowego oszustwa.

Typowanie zakładów przeciwko Rosji może okazać się mało opłacalną inwestycją. Tym bardziej, że FIFA była zamieszana w korupcję, a Federacji Rosyjskiej zarzuca się wprost kupno organizacji Mistrzostw Świata.

W ostatnich latach obyło się bez skandali z udziałem sędziów na korzyść gospodarzy, ale należy być wyczulonym na ten element.

4. Czarny koń

Turnieje Mistrzostw Świata rodzą sensacyjnych bohaterów. Na ostatnich imprezach zawsze znalazła się drużyna, która wychodząc z cienia potrafiła utrzeć nosa niejednemu faworytowi.

Przed czterema laty wszystkich zadziwiła Kostaryka, która w grupie pokonała Włochy i Urugwaj, by w 1/8 finału wyeliminować Grecję. Dzielni Kostarykanie w 1/4 finału przez 120 minut zachowali czyste konto w konfrontacji z Holandią, by koniec końców przegrać po serii rzutów karnych. Byli o krok od strefy medalowej Mistrzostw Świata!

Dwa lata temu na Euro 2016 sensację sprawiła Islandia, która wyeliminowała Anglię w 1/8 finału! Walia z kolei awansowała do półfinału imprezy.

Zalecamy bacznie przyglądać się drużynom, które przed turniejem nie są stawiane w roli faworyta. Typujemy, że któraś z nich zaskoczy wszystkich na turnieju w Rosji!

5. Najczęstsze wyniki

Przeanalizowaliśmy wyniki, jakie padały na dwóch poprzednich mundialach w 2010 i 2014 roku. Jakie rezultaty były najczęściej spotykane?

Mundial 2010

Turniej Mistrzostw Świata w 2010 roku odbył się w Republice Południowej Afryki. Charakteryzowały go słynne wuwuzele oraz spotkania, które nie obfitowały w gole. Wiele drużyn grało defensywnie. W 48 meczach fazy grupowej padło 99 goli, co daje średnią 2 bramek na mecz. W fazie pucharowej sytuacji ta uległa poprawie, bo w 16 spotkaniach padło 44 gole, czyli 2.45 gola na mecz.

  • W fazie grupowej najczęstszym wynikiem było 1:0, który łącznie wystąpił w 14 meczach, co daje około 30% występowania.
  • W fazie pucharowej najczęstszymi wynikami były 1:0 i 2:1, których łącznie padło osiem razy w 16 spotkaniach, co daje 50% występowania.

Mundial 2014

Gospodarzem turnieju była Brazylia. Mistrzostwa Świata w 2014 roku charakteryzowały się ofensywą, w meczach padało sporo goli. W 48 spotkaniach fazy grupowej padło 136 goli (średnia 2.83 gola na mecz). W fazie finałowej średnia ta nieco spadła, bo w 16 spotkaniach strzelono 35 bramek (średnia 2.19).

  • W fazie grupowej najczęstszym wynikiem było 2:1, który padał w 11 meczach.
  • W fazie pucharowej najczęstszymi wynikami były 1:0 i 2:1 (podobnie jak w 2010 roku), które padły w 8 meczach.

Wnioski: Jak pokazują rezultaty z dwóch poprzednich mundialów w fazie pucharowej najwięcej spotkań kończy się w stosunku 1:0 i 2:1. Weź to pod uwagę przy typowaniu decydujących meczów na turnieju w Rosji.

Czego uczą poprzednie turnieje?

Od 1998 roku tylko raz tytuł Mistrza Świata zdobyła reprezentacja spoza Europy. W 2002 roku była to Brazylia. W pięciu minionych turniejach aż czterokrotnie triumfatorem imprezy był przedstawiciel Starego Kontynentu. W 1998 roku – Francja, w 2006 roku – Włochy, w 2010 roku – Hiszpania i w 2014 roku – Niemcy.

Co więcej, w 2014 roku 2 z 3 medali przypadło ekipom z Europy (Niemcy, Holandia), a w 2010 i 2006 roku całe podium padło łupem europejskich drużyn. W 2010 roku: Hiszpania, Holandia, Niemcy. W 2006 roku: Włochy, Francja, Niemcy. W ostatnich latach na mundialach zarysowała się hegemonia reprezentacji z Europy.

Przed startem turnieju w Rosji faworytem do złota w kursach bukmacherskich jest Brazylia przed Niemcami, Hiszpanią, Francją i Argentyną.

Ocena artykułu
(5 opinii, 4.2 średnia)

Więcej o Mundialu 2018!

scroll top