logo xwin.pl

Bonusy freebet – darmowe zakłady

Dodano: 14 lutego 2018

|| Aktualizacja: 27 listopada 2018

Brak komentarzy
bonus od depozytu

Bonus freebet jest bardzo atrakcyjną promocją bukmacherską, ponieważ gracz otrzymuje darmowy zakład, co sprawia, że grając za nie swoje pieniądze można sięgnąć po wygraną.

Chyba każdy, kto choć trochę interesuje się zakładami bukmacherskimi, zdaje sobie sprawę z tego, że niemal każda firma bukmacherska oferuje bonusy powitalne, które mają zachęcić nowych użytkowników do rejestracji w portalu. Bonusy takie mają trzy formy i podzielić je możemy na:

Najczęściej darmowe zakłady oferowane są właśnie jako bonusy powitalne, ale zdarza się, że tego typu bonus przyznawany jest także dla stałych klientów na konkretne wydarzenia sportowe.

Polujesz na bonusy? Sprawdź zakłady bez ryzyka od polskich bukmacherów!

Czym jest bonus freebet?

Zacznijmy od tego, że freebet (ang. free — wolny, darmowy, bet — zakład) to inaczej darmowy zakład.

Czy rzeczywiście jest on darmowy? Fakt faktem, że pula na zakład to darmowe środki bonusowe przyznane przez bukmachera, ale aby się o nie ubiegać, najpierw musimy spełnić określone w regulaminie warunki. Najczęściej polega to na zagraniu za określoną kwotę konkretnego zakładu, a bonus otrzymamy tylko wtedy, kiedy zakład ten będzie przegrany. Dodajmy też, że jeśli już spełniliśmy warunki, zagraliśmy freebeta i wygraliśmy określone środki, to na naszym koncie pojawi się kwota pomniejszona o jego wartość.

Bardzo często zdarza się tak, że freebet mylony jest z innym bonusem powitalnym – cashbackiem. Różnica pomiędzy nimi jest jednak znacząca, a stanowi ją stawka zakładu. W cashbacku wygrana liczy się wraz ze stawką bonusowąfreebecie już jej nie obejmuje. Najlepiej zobrazuje to poniższy przykład:

Freebet: 100 PLN (stawka, freebet) * 2,00 (kurs) = 200 PLN (wygrana) – 100 PLN (stawka) = 100 PLN (zwrot)
Cashback: 100 PLN (stawka) * 2,00 (kurs) = 200 PLN (wygrana, zwrot)

Bukmacherzy z ofertą darmowego zakładu

Regulamin darmowego zakładu

Mimo iż jest to darmowy zakład, to nie oznacza to tego, że w jego regulaminie nie może być żadnych zawiłości. Dlatego ważne jest, aby dobrze zapoznać się z jego regulaminem, szczególną uwagę zwracając na:

 • Obrót — istotną kwestią jest obrót bonusem i to czy musimy go wykonać, czy też nie jest o wymagany; regulamin firm bukmacherskich nie jest w tym aspekcie jednolity
 • Kurs minimalny — wartość minimalna zdarzenia, która wlicza się do promocji
 • Wykluczające się sposoby wpłat — nie każda opcja wpłat premiuje nas do udziału w promocji; często wyłączone są tu depozyty poprzez portfele internetowe (Skrill, Neteller)
 • Daty graniczne — terminy graniczne, które ustala regulamin (czas na wykonanie depozytu po rejestracji, czas na wykonanie darmowego zakładu, czas na dokonanie obrotu)

Obrót bonusem

Zdarza się, że firmy bukmacherskie, aby zatrzymać u siebie klienta na dłużej, nie umożliwiają wypłaty środków bez wcześniejszego dokonania obrotu, przez który możemy rozumieć wymaganie przedstawionej w regulaminie kwoty. Dopiero po zagraniu zakładów na określoną kwotę pieniądze będą mogły być przez nas wypłacone. Warto podkreślić, że nie możemy ułatwić sobie sprawy przeprowadzając kolejny depozyt, gdyż łamie to regulamin promocji, co jest jednoznaczne z utratą bonusowych środków.

Przy obrocie bonusem przy freebecie uwagę zwrócić należy na:

 • minimalny kurs zdarzenia
 • minimalną stawkę
 • rodzaje zakładów niewliczające się na poczet promocji
 • czas na wykonanie obrotu
Sprawdź: Warunki obrotu bonusem – jak obracać bonusy?

Zalety darmowych zakładów

Jako że w zasadzie są to darmowe zakłady, nie dziwi szczególnie to, że bonus ten przez klientów jest chwalony. Na jego negatywną ocenę mogą wpłynąć tylko sporadyczne zapisy regulaminu.

 • Wysokość bonusu – wysokość takich bonusów jest różna, ale nie mniejsza niż 100 PLN
 • Stałe promocje – darmowe zakłady to nie tylko promocje powitalne, bo dla zachęcenia klientów do gry przez bukmacherów stosowane są one stałe
 • Brak strat – przegrywając zakład, nie tracimy swoich pieniędzy, bo te po porażce ponownie wrócą na nasze konto
 • Możliwość gry o wysokie wygrane – jako że nie ryzykujemy tu swoich pieniędzy, możemy pozwolić sobie na grę po wyższych kursach za większą stawkę, co daje nam szansę na pokaźne wygrane.

Podsumowanie

Freebet to zakład darmowy, a więc już z tego powodu należy się nim zainteresować. W zasadzie niczym tu nie ryzykujemy poza ewentualnym obrotem, bo środki zainwestowane w przegrany zakład i tak powrócą na nasze konto. Dlatego jest to ciekawa opcja tak dla graczy dopiero zaczynających swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi, jak i tych, którzy mogą o sobie powiedzieć, że są graczami zawodowymi.

(1 opinii, 5 średnia)

scroll top