logo xwin.pl

Bonusy od depozytu – pieniądze za wpłatę u bukmachera

Dodano: 14 lutego 2018

|| Aktualizacja: 27 listopada 2018

Brak komentarzy

Bonusy to jedna z dodatkowych atrakcji, jakie oferują bukmacherzy swoim graczom. Umiejętne korzystanie z nich pozwala generować darmowe środki finansowe na grę. Tak jest w przypadku bonusów od depozytu.

Po wejściu nowej ustawy hazardowej z 1 kwietnia 2017 roku na polskim rynku pozostało siedmiu bukmacherów. Firmy chcąc zagospodarować typerów zakładów online rywalizują pomiędzy sobą poprzez ofertę, kursy oraz promocje. Najłatwiej zdobyć nowych klientów poprzez tzw. bonusy powitalne, czyli dodatkowe pieniądze na grę za rejestracje konta.

Wyróżniamy trzy typy bonusów powitalnych:

Ten artykuł poświęcimy pierwszemu rodzajowi, a więc bardzo atrakcyjnym i często oferowanym dla nowych graczy zakładów online bonusom od depozytu.

Czym jest bonus od depozytu?

Co możemy rozumieć poprzez bonus od depozytu? Aby dobrze zrozumieć ten termin, rozbijmy go na dwa odrębne pojęcia, a więc bonus i depozyt. Pierwszy z nich oznacza jakąś promocję, coś dodatkowego. Termin depozyt odnosi się natomiast do wpłaty. Upraszczając bonus od depozytu to promocja związana z wpłatą. W praktyce każdy bonus od depozytu dąży do tego, aby zwiększyć środki na koncie użytkownika.

depozyt = wpłata pieniędzy

Warto podkreślić, że w zależności od konkretnej firmy bonusy takie mogą mieć różną wartość, choć ich wysokość zależna jest od wpłacanej kwoty. Najczęściej spotykanymi bonusami są te 50% czy 100%, ale znaleźć możemy nawet i te sięgające 200% wpłacanej kwoty.

Niemniej jednak nikt nie powiedział, że bukmacher da nam te pieniądze całkowicie za darmo, bo aby móc je wypłacić, musimy spełnić warunki zamieszczone w regulaminie danej firmy. Najważniejszy jest tutaj rzecz jasna obrót. Aby było trudniej na spełnienie tych warunków mamy określoną ilość czasu, ale dopiero po ich spełnieniu środki z naszego konta będą mogły być wypłacone.

Bukmacherzy oferujący bonus od depozytu

Bonus od depozytu to najpopularniejszy bonus oferowany przez firmy bukmacherskie. Chcąc go pozyskać, warto jest dokładnie przejrzeć oferty poszczególnych firm i wybrać najbardziej nam odpowiadającą.

Bonusy od depozytu

Wady i zalety bonusu od depozytu

Wydawać się może, że ten rodzaj promocji, to tylko i wyłącznie szereg plusów. Nie jest to jednak do końca prawda, ponieważ jeśli przyjrzymy się jej nieco bliżej również i pewne wady się znajdą. Do zalet bonusu od depozytu zaliczymy:

 • bonusowe środki na grę — każdy bonus od depozytu jest gwarancją dodatkowych środków na koncie, w zależności od rodzaju bonusu możemy otrzymać od 50 do nawet 200% wpłaty
 • długi czas na spełnienie warunków — jeśli mielibyśmy porównać czas na spełnienie warunków bonusu od depozytu z freebetem i cashbackiem, to tu termin ten jest znacznie dłuższy
 • swoboda w zarządzaniu kapitałem — nie ma konieczności, aby grać zakłady va banque za cały kapitał
 • wysoka kwota bonusu — minimum 100 PLN – maksimum 600 PLN

Wady:

 • konieczny obrót — przed wypłatą środków z konta musimy dokonać wskazanego w regulaminie obrotu bonusem lub depozytem wraz ze środkami bonusowymi
 • szczegółowy regulamin — w zależności od firmy możemy spotkać się z różnymi regulaminami, między innymi różniącymi się kursami minimalnymi czy warunkami obrotu (np. maksymalna kwota zakładu, rodzaj zakładu)

Regulamin bonusu od depozytu

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bardzo ważnym elementem każdego bonusu od depozytu jest regulamin. Na co w związku z tym powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

 • procent depozytu, który zwiększy nasze konto — przed otrzymaniem bonusu należy sprawdzić, na jaki procent depozytu możemy w danej firmie liczyć
 • wysokość obrotu — nie można nie sprawdzić, ile razy kwota będzie podlegała obrotowi i czy na obrót liczy się sam bonus, czy też bonus w połączeniu z depozytem
 • minimalny kurs obrotu — minimalny kurs zakładu pojedynczego lub kuponu AKO wliczonych na poczet obrotu
 • czas dokonania obrotu — termin, w którym musimy wykonać obrót
 • liczba spotkań na kuponie — liczba zdarzeń na jednym kuponie, które zaliczają się na poczet obrotu
 • zakłady wliczające się do obrotu — są zakłady, które nie są wliczane do obrotu bonusem
 • wykluczające sposoby wpłat — nie wszystkie sposoby wpłat umożliwiają przyznanie bonusu
 • czas przyznania bonusu — niektóre firmy bonus do konta gracza przypisują od razu

Obrót bonusem

Zdecydowanie największym przekleństwem każdego gracza, który skorzystał z takiego bonusu, jest kwestia obrotu środkami znajdującymi się na koncie, co jest niezbędne, jeśli chcemy je wypłacić.

Obrót może dotyczyć samego bonusu lub też kwoty bonusu wraz z depozytem, co ma miejsce znacznie częściej. Wyszczególnione jest to w regulaminie danej firmy bukmacherskiej tak jak wysokość minimalnych kursów na zakład wchodzących w skład obrotu i minimalną liczbę zdarzeń na kuponie.

Sprawdź: Warunki obrotu bonusem – jak obracać bonusy?

Jeśli warunki w regulaminie nie zostaną spełnione w określonym czasie, kwota bonusu zostanie z naszego konta usunięta, pozostawiając na nim tylko środki z depozytu, jeżeli takowe się na nim w ogóle ostały.

Najlepiej jest się tu posłużyć przykładem:

Przykład: Gracz musi dokonać 5-krotnego obrotu sumą pierwszego depozytu wraz z bonusem. W tym przypadku pierwsza wpłata to 100 PLN, a bonus to kolejne 100 PLN (100% do kwoty 100 PLN). Wówczas gracz musi zagrać za co najmniej 1000 PLN. Wynika to z działania:

100 PLN (depozyt) + 100 PLN (bonus) = 200 PLN
200 PLN (suma depozytu i bonusu) x 5 (obrót) = 1000 PLN (kwota wymagana do obrotu)

Po co bukmacher stosuje bonus od depozytu?

Warto co nieco powiedzieć o taktyce bukmachera, który oferuje klientom takie bonusy. Robi to z kilku powodów:

 1. Przyciągnięcie gracza do siebie.
 2. Zatrzymanie go przy sobie na dłużej.
 3. Duża szansa na porażkę gracza (konieczny kilkukrotny obrót, zawiłe warunki promocji).

Kwestia bonusów prowadzi do konkluzji, że zyskują na nich gracze, którzy odbierają dodatkowe pieniądze, ale także bukmacherzy, którzy w ten sposób pozyskują nowych klientów.

Podsumowanie

Z całą pewnością po części bonus od depozytu jest bardzo ciekawą formą promocji, jednak nie każdy umie z niej skorzystać. Owszem darmowe środki na koncie są nie lada dodatkiem, ale należy podkreślić, że skomplikowane warunki obrotu bonusem często sprawiają, że gracz i tak traci całą wartość konta.

Mimo wszystko wydaje się, że jest to dobra opcja tak dla doświadczanych graczy, którzy mają już rozeznanie w grze i wiedzą jak zarządzać swoim kapitałem, jak i tych mniej doświadczonych, którzy zaczynają grę w sieci, gdyż w ten sposób zwiększają swoje środki przeznaczone na grę. Uczyć się więc możemy za nie do końca swoje pieniądze.

(1 opinii, 4 średnia)

scroll top