logo xwin.pl

Polska na MŚ 2018 – typy i analiza szans

Dodano: 16 maja 2018

|| Aktualizacja: 15 czerwca 2018

4 komentarze
Polska reprezentacja

Polska reprezentacja po 12 latach nieobecności ponownie zagra na piłkarskim mundialu. „Biało-Czerwoni” na turnieju w Rosji nie będą kopciuszkiem i dla każdego mają być groźnym rywalem. Cel minimum? Wyjście z grupy. Zapraszamy na typy i analizę Polski na Mistrzostwach Świata 2018.

Nie masz konta w LVBET? Odbierz darmowe 20 zł + 1500 zł dla nowych klientów na Mistrzostwa Świata 2018!

Dziennikarze, kibice oraz obserwatorzy ostrzą sobie apetyty przed zbliżającym się mundialem. Na dwóch poprzednich turniejach w RPA (2010) i Brazylii (2014) brakowało Polski. Ostatni występ „Biało-Czerwonych” na MŚ miał miejsce w Niemczech w 2006 roku. Wówczas kadra prowadzona przez Pawła Janasa zajęła trzecie miejsce w grupie i szybko wróciła do domu. W Rosji ma być znacznie lepiej. Co bardziej optymistyczni liczą na powtórzenie sukcesów z 1974 i 1982 roku, czyli awans do strefy medalowej.

Stacja ESPN kilka dni temu oceniając Polskę w kontekście turnieju Mistrzostw Świata stwierdziła, że „Biało-Czerwoni” będą „czarnym koniem” imprezy. Dziennikarze amerykańskiej stacji typują, że podopieczni Adama Nawałki awansują do ćwierćfinału. – Jeśli wszystko zagra, Polska będzie czarnym koniem – napisał Michael Yokhin.

Włodarze PZPN, jak i selekcjoner są dalecy od takich deklaracji, jak dziennikarze ESPN. Zbigniew Boniek uważa, że zespół stać na wyjście z grupy, a dalsze prorokowanie nie ma sensu, ponieważ w fazie pucharowej wszystko zdarzyć się może. – Mówienie, że jedziemy po medal może nam tylko zaszkodzić. Do Rosji jedziemy z myślą, że chcemy zaprezentować się jak najlepiej. Grupa jest mocna i wyrównana, ale stać nas na awans do fazy pucharowej – zaznaczył „Zibi” w rozmowie z Romanem Kołtoniem.

Sprawdźmy zatem, co może się zdarzyć na mundialu w Rosji z udziałem „Biało-Czerwonych”!

Polska – analiza grupy H

Polska zagra w grupie H z Senegalem, Kolumbią i Japonią. Zespół Adama Nawałki podczas grudniowego losowania znalazł się w pierwszym koszyku obok takich potęg jak Brazylia, Argentyna czy Niemcy.

Na co zwraca się uwagę? Na fakt, że każdy z rywali Polaków pochodzi z innego kontynentu. Co więcej, brakuje drużyny z Europy. Sztab reprezentacji szybko zareagował na losowanie i w marcu rozegrał kontrolne spotkania z Nigerią (0:1) i Koreą Południową (3:2). W czerwcu będzie także sparing z Chile i Litwą.

Bukmacherzy w roli faworytów grupy stawiają Kolumbię i Polskę. Najniżej ocenia się szanse Japonii.

Która drużyna wygra grupę H? (kursy Fortuna)

 • Kolumbia – 2.30
 • Polska – 2.80
 • Senegal – 6.00
 • Japonia – 8.00

Do 1/8 finału awansuje nie tylko zwycięzca grupy, ale także drugi zespół. Zakład na to, że Polska zajmie 1-2 miejsce w grupie można obstawiać po kursie 1.45 w Fortunie.

Podopieczni Adama Nawałki turniej zainaugurują spotkaniem z Senegalem, następnie zmierzą się z Kolumbią i Japonią.

Terminarz Polski na MŚ 2018:

 • Polska – Senegal 19 czerwca godz. 17:00

Kursy 1X2: 2.30 – 3.15 – 3.45

 • Polska – Kolumbia 24 czerwca godz. 20:00

Kursy 1X2: 2.95 – 3.25 – 2.55

 • Japonia – Polska 28 czerwca godz. 16:00

Kursy 1X2: 4.15 – 3.50 – 1.94

Losy „Biało-Czerwonych” na mundialu w Rosji w dużej mierze zależeć będą od pierwszego meczu. W Euro 2016 Polska zwyciężyła spotkanie z Irlandią Północną, czym zbudowała wokół siebie pozytywną atmosferę, która procentowała w kolejnych meczach. Wygrana z Senegalem będzie mieć fundamentalne znaczenie w kontekście grupowej rywalizacji. Poprzednie turnieje Mistrzostw Świata w 2002 i 2006 roku Polacy rozpoczynali od porażki, co rodziło nerwowość, a w ostateczności przekładało się na brak awansu do fazy pucharowej. Wśród kibiców zasłynęło powiedzenie, że Polska gra mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Ekipa Adama Nawałki dwa lata temu na Euro 2016 nie zastosowała się do tej reguły i pewnie wyszła z grupy. Liczymy, że w Rosji będzie podobnie!

Polska – scenariusze turnieju

Co się stanie, jeśli Polska awansuje z grupy? Drużyny z grupy H, według turniejowej drabinki, w 1/8 finału trafią na przedstawicieli grupy G. Najprawdopodobniej będzie to Anglia i Belgia, ponieważ trudno uwierzyć w awans Tunezji lub Panamy.

Potencjalny rywal Polski w 1/8 finału to Anglia lub Belgia. Wszystko zależeć będzie od miejsca, jakie zajmą „Biało-Czerwoni”. Pierwszy zespół z grupy H zagra z drugą ekipą grupy G i vice versa.

 • Polska awansuje do ćwierćfinału? Kurs 5.00 w LVBET!

Przy ewentualnym sukcesie „Biało-Czerwonych” w 1/8 finału w ćwierćfinale czekać będzie któryś z wielkich faworytów imprezy, czyli Brazylia lub Niemcy (o ile wcześniej nie sprawią sensacji). Z turniejowej drabinki wynika, że jeśli wygramy grupę trafimy do dolnej części rywalizacji i w 1/4 finału możemy spotkać Niemców. Natomiast jeśli zajmiemy drugie miejsce znajdziemy się w górnej części drabinki, a naszym rywalem w 1/4 finału mogą być Brazylijczycy.

Drabinka fazy pucharowej MŚ 2018

Drabinka fazy pucharowej MŚ 2018

Jak pokazuje drabinka awans do strefy medalowej MŚ 2018 najprawdopodobniej wiązał się będzie z pobiciem światowego giganta w ćwierćfinale turnieju. Czy Polska jest w stanie tego dokonać? Kurs na awans do półfinału wynosi 11.00 w LVBET.

Polska na MŚ 2018 – typy

Typujemy, że Polska awansuje z pierwszego miejsca w grupie H odnosząc dwa zwycięstwa nad Senegalem i Japonią oraz remisując z Kolumbią. Podopieczni Adama Nawałki zdobyli duże doświadczenie na turnieju Euro 2016, które mamy nadzieje będzie procentować na mundialu w Rosji.

 • Typ: Polska wygra grupę H (kurs 2.80)

Spodziewamy się, że w 1/8 finału „Biało-Czerwoni” niesieni grupowym sukcesem sprostają Belgii lub Anglii. Polska posiada spory potencjał, jeśli będzie w dobrej formie, może pokonać każdego!

 • Typ: Polska awansuje do ćwierćfinału (kurs 5.00)

Turniejowa drabinka jest nieubłagana. Brazylia czy Niemcy to główni kandydaci do pucharu. Na mundial w Rosji patrzymy przez różowe okulary, ale nie jesteśmy aż tak wielkimi optymistami, by wieszczyć wygraną nad takimi potęgami 😉

Czy wpis okazał się pomocny?
(4 opinii, 4.5 średnia)

Więcej o Mundialu!

 • Bukmacher na MŚ 2018 – Dowiedz się u którego bukmachera najlepiej obstawiać Mundial w Rosji!
 • Jak typować Mundial? Poznaj historię turniejów, statystyki i porady dotyczące obstawiania meczów MŚ!
 • Kursy na MŚ 2018 – Sprawdź, jak bukmacherzy oceniają szansę drużyn na Mundialu w Rosji!

scroll top