logo xwin.pl

Ile pieniędzy zainwestować w zakłady bukmacherskie?

Dodano: 14 lutego 2018

|| Aktualizacja: 4 listopada 2018

Brak komentarzy

Zaczynasz swoją przygodę z zakładami online, ale nie wiesz jaką kwotę przeznaczyć na grę tak by utrzymać swoją płynność finansową, a zarazem uzyskać zyski z bukmacherki? Poniżej tłumaczymy jak skutecznie zarządzać budżetem, by nie zostać bankrutem.

Grając u bukmachera, większość z nas przekonuje, że robi to dla zabawy. Być może tak jest, ale z pewnością gdzieś z tyłu głowy każdy ma plan na wysokie wygrane sięgające kilkudziesięciu, a przynajmniej kilku tysięcy PLN, które równoznaczne będą z wysokością naszej kilkumiesięcznej pensji. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak.

Sprawdź TOP 10 najczęstszych błędów w zakładach bukmacherskich! Popełniasz, któryś z nich?

Inna sprawa, że aby przejść od planów do ich realizacji, musimy postawić milowy krok, co nie jest takie łatwe.

Poza tym, jako że jest to gra na prawdziwe pieniądze, niesie ona ze sobą jedno ryzyko — widmo bankructwa. Dlatego tak ważne jest, abyśmy potrafili określić swój budżet na grę i w żadnym wypadku go nie przekraczali. Jeśli rozdzielimy pieniądze przeznaczone na grę od budżetu domowego, bankructwo nam nie grozi. Powstaje jednak pytanie, ile w zakłady bukmacherskie zainwestować?

Hazard a życie prywatne

Jako że dochody to czynnik bardzo elastyczny, bo jedni zarabiają więcej, inni mniej trudno jest jednoznacznie oszacować kwotę, którą przeznaczyć powinniśmy na grę u bukmachera. Zależne to powinno być od wysokości naszych miesięcznych pensji oraz dotychczasowego doświadczenia w bukmacherce.

Innymi pieniędzmi będzie dysponował pracownik ochrony sklepu zarabiający najniższą krajową pensję, innymi natomiast magister prawa, który ma dochody kilkukrotnie wyższe. Jeśli jednak nie mamy na tej płaszczyźnie doświadczenia, to nawet wpłata większej sumy pieniędzy w dłuższym rozrachunku raczej nic nam nie da. Możemy liczyć na wygrane, ale w dłuższej perspektywie czasu i tak z pewnością wszystko stracimy.

Mniej doświadczeni gracze raczej nie powinni inwestować w zakłady wyższych kwot aniżeli 100 – 500 zł. Zazwyczaj zaliczymy do nich młodych ludzi, którzy dopiero co poznają tajniki hazardu. Jako że często są to studenci, stażyści czy pracownicy niekwalifikowani, nie mogą poszczycić się wysokimi dochodami, co sprawia, że także i większa wpłata raczej nie wchodzi w grę. Nie jest to jednak konieczne. Rozsądnym wyjściem będzie rejestracja w firmie, którą wyróżnia wysoki bonus powitalny. Obecnie najlepszą ofertę na rynku pod tym względem ma firma Fortuna, która nowym klientom oferuje dwa bonusy – zakład bez ryzyka 100 zł i 100% do 400 zł.

Na większą inwestycję pozwolić mogą sobie gracze doświadczeni, którzy dodatkowo mają stały dochód i strata 1000 – 2000 zł, a więc kwoty niezbędnej do grania na wyższym poziomie nie będzie mocno przytłaczająca. Większy kapitał pozwala nam na stawianie zakładów za wyższe stawki, choć nie powinny to być kwoty przekraczające 2-5% budżetu przeznaczonego na grę (20 – 50 zł przy budżecie 1000 zł). Przy takich środkach zalecana jest już gra SOLO (pojedyncze zdarzenia na kuponie), co znacznie zwiększa szanse na stosunkowo niewielki, ale regularny zysk.

Jak nie zostać bankrutem?

Wielu graczy licytuje się na to, kto wygrał więcej, operując kwotami kolejnych wygranych. Jest to podejście błędne, bo ważniejsze od tego ile wygraliśmy, jest to, jaki profit osiągnęliśmy. Zakłada się, że dobry gracz osiąga zysk na poziomie 10-15%. Mało? Być może i z pewnością znajdą się gracze, których rentowność w zakładach dochodzi do 40%, ale czy utrzymają taki poziom w dłuższym okresie czasu? Raczej nie, a jeśli im się to uda to chapeau bas.

Zarobek na poziomie 10% jednak na pewno nie bierze się z przypadku, a tym bardziej szczęścia. Nie bierze się nawet z samej wiedzy gracza, która jest ważna, ale nie najważniejsza. Najistotniejszą kwestią są zasady, których każdy, kto ma zamiar zarabiać na zakładach bukmacherskich, musi się trzymać. A więc…

1. Przeznacz kapitał, który możesz poświęcić na grę

Zaczynając grać w zakładach bukmacherskich, należy zrozumieć, że porażka jest w ten „zawód” wpisana. Dlatego należy korzystać tylko z tych środków, które nie zasilają naszego domowego budżetu, a są pieniędzmi przeznaczonymi na indywidualne potrzeby.

2. Nie graj dla zabawy

Inwestując nawet najmniejsze środki, powinieneś rozumieć, że nie jest to zabawa. Licz się z każdym groszem i jak to się mówi „obróć go dwa razy, zanim go wydasz”. Jeśli ma to być tylko zabicie nudy, zastanów się nad grą na jakimś wirtualnym portalu, w którym nic nie ryzykujesz, a wygrać możesz cenne nagrody.

3. Obierz cel gry

Cel w zakładach bukmacherskich jest sprawą kluczową. Dla jednych będzie to osiągnięcie 5% zysku, dla innych ugranie ze 100 PLN dwa razy więcej. Obierz cel i małymi kroczkami dąż do jego realizacji. Inaczej narazisz się na szybkie straty.

4. Nastaw się na grę długoterminową

Jeśli myślisz, że w miesiąc, dwa lub trzy wygrasz potężną sumę, która pozwoli ci żyć dostatnio, lepiej z gry zrezygnuj w ogóle. To poważny błąd, który popełniają młodzi i niedoświadczeni gracze. Gra u bukmachera to inwestycja długoterminowa, coś à la lokata, z tą tylko różnicą, że tu przy możliwie wyższym zarobku więcej ryzykujemy.

5. Nie przekraczaj stawek na zakład

Myślisz, że tylko przegrane mogą sprawić, że staniesz się bankrutem? Jak się okazuje nie. Niekiedy po kilku wygranych z rzędu gracze mający wysokie ego podwyższają stawki. Jest to duży błąd, bo kilka porażek z rzędu może oznaczać bankructwo. A przecież było już tak dobrze…, dlatego też trzymanie się wcześniej ustalonych stawek jest bardzo ważne.

6. Graj przeanalizowane typy

Wiesz, czym jest tenisowy smecz, czy wolna bila w snookerze? Nie? To dlaczego gracz zakłady z dyscyplin, o których nie masz zielonego pojęcia. Jeśli są to twoje indywidualne typy, każdy stawiany przez ciebie zakład powinien być dokładnie przeanalizowany. W innym wypadku znacznie zwiększasz szansę bukmachera na wygraną.

7. Ucz się na błędach

Pamiętaj, że każda porażka czegoś uczy. Najważniejsze jest to, aby umieć z niej wyciągnąć wnioski. Jeśli mimo wcześniejszych przegranych notorycznie popełniasz te same błędy, najwyraźniej na w pełni profesjonalną grę jest jeszcze za wcześnie.

Podsumowanie

Z pewnością czerpanie regularnych zysków z gry u bukmachera jest możliwe. Nikt jednak nie powiedział, że jest to sprawa łatwa. Dojść do takiego poziomu możemy tylko i wyłącznie przestrzegając katalogu gracza. Poza tym nigdy zakładów bukmacherskich nie powinniśmy traktować jako sposobu na życie. Może to być dodatkowy bodziec, podnoszący zasoby naszego domowego budżetu, ale nie może być jego podstawową częścią. Tak jak i pieniądze przeznaczone na grę nie mogą pochodzić ze środków przeznaczonych na egzystencję. Każdy, kto próbuje swoich sił w bukmacherce powinien to zrozumieć.

Czy artykuł był pomocny?
(1 opinii, 4 średnia)

scroll top