logo xwin.pl

Jak grać w Fortunie?

Dodano: 14 marca 2018

|| Aktualizacja: 6 listopada 2018

Brak komentarzy
Fortuna logo

Jesteś początkującym graczem i chcesz założyć konto w Fortunie? Jeśli tak, to trafiłeś w idealne miejsce, bo w tym artykule dowiesz się jak zarejestrować konto, jak wpłacić pieniądze i jak obstawiać zakłady w Fortunie. Wyjaśniamy – jak stawiać pierwsze kroki u tego bukmachera.

Poniższy artykuł potraktuj jako instrukcję obsługi Fortuny. To zawarte w pigułce najważniejsze informacje, które ułatwią ci początek przygody z bukmacherem. Mamy nadzieję, że po lekturze będziesz wiedział:
 • Jak założyć konto w Fortunie?
 • Jak stawiać zakłady?
 • Jak dokonywać płatności?

Fortuna to licencjonowany bukmacher w Polsce, a to oznacza, że gra u niego jest w pełni legalna. Według ocen naszych graczy, to bukmacher, który cieszy się najlepszą opinią. Dowód? W ubiegłym roku Fortuna zanotowała wzrost liczby graczy aż o 102%. Jeśli decydujesz się obstawiać zakłady, to warto robić to u najlepszych bukmacherów.

Rejestracja konta

Osoba, która chce odwiedzać naziemne punkty Fortuny i się zakładać musi być pełnoletnia. W przypadku składania zakładów za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej dodatkowo konieczna jest rejestracja. Tej dokonać można na dwa sposoby — przez stronę internetową i w punkcie Fortuny.

Posiadanie iKonta w serwisie Fortuna niesie w sobie wiele zalet. Dzięki niemu gracz może:

 • zawierać zakłady przez 24 godziny na dobę
 • doładowywać konto za pomocą przelewu bankowego oraz w dowolnym punkcie Fortuny
 • dokonywać darmowych wypłat na konto bankowe
 • korzystać z serwisu SMS, informującego o wynikach oraz operacjach finansowych
 • przeglądać zawarte zakłady, operacje finansowe i ich historię
 • korzystać z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do transmisji live

Rejestracja w Fortunie przez stronę internetową krok po kroku:

 1. Wypełnij formularz rejestracyjny na stronie efortuna.pl podając: pseudonim, hasło, imię, nazwisko i datę urodzenia
 2. Kliknij w link aktywacyjny otrzymany na adres e-mail.
 3. Uzupełnij pozostałe dane osobowe (adres, numer dowodu osobistego, numer konta bankowego) i prześlij skan lub fotografię dowodu tożsamości.

Jeśli chcesz skorzystać z powitalnej oferty Fortuny zaznacz punkt: Chcę otrzymać bonus powitalny oraz akceptuję postanowienia regulaminu bonusu Zakład bez ryzyka do 100 zł i Bonus 100% od wkładu do 400 zł.

formularz rejestracyjny w fortunie

Na skanie dowodu osobistego zakryć można takie dane jak: zdjęcie, nazwisko rodowe, imiona rodziców, podpis, miejsce urodzenia, wzrost, kolor oczu, datę wydania dowodu osobistego oraz organ wydający dokument.

Rejestracja w punkcie stacjonarnym Fortuny krok po kroku:

 1. Uzupełnij formularz rejestracyjny.
 2. Dokonaj weryfikacji konta poprzez okazanie dowodu tożsamości i numeru rachunku bankowego w dowolnym punkcie Fortuny

Rejestracja konta w punkcie stacjonarnym jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają możliwości zeskanowania własnego dowodu tożsamości.

Podane podczas weryfikacji dane osobowe chronione są przed nieupoważnionym dostępem osób trzecich. Między innymi przez wysoce technologicznie środki bezpieczeństwa — SSL oraz firewall.

Wszelkie problemy napotkane w procesie rejestracji zgłaszać trzeba na adres e-mail: callcenter@efortuna.pl.

Strona internetowa, Mobilna aplikacja, Punkty naziemne

Zakładów w Fortunie dokonywać można na trzy sposoby:

* stacjonarnie w jednym z blisko 600 punktów w kraju (brak konieczności posiadania iKonta)
* przez stronę internetową efortuna.pl (konieczność posiadania iKonta)
* przez aplikację mobilną (konieczność posiadania iKonta)

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Fortuny przygotowana jest na urządzenia mobilne z systemami: Android, iOS oraz Windows Phone.

mobilna aplikacja

1. Instalacja aplikacji dla urządzeń z systemem Android:

1.1. Pobierz aplikację, klikając hasło „Dostępne dla Android” na stronie https://www.efortuna.pl/smartphone/pl/aplikacja/.
1.2. Zainstaluj pobraną aplikację.

2. Instalacja aplikacji dla urządzeń z systemem iOS:

2.1. Pobierz aplikację, klikając w hasło „Pobierz z App Store” na stronie https://www.efortuna.pl/smartphone/pl/aplikacja/ lub wyszukując aplikację o nazwie „Fortuna” w sklepie App Store.
2.2. Kliknij przycisk”Free” po otwarciu App Store.
2.3. Kliknij „Install”.
2.4. Potwierdź wiek.
2.5. Otwórz aplikację.

3. Korzystanie z aplikacji Fortuna na urządzeniach z systemem Windows Phone:

Chcąc korzystać z aplikacji Fortuna w urządzeniach mobilnych z tym systemem, posiadać muszą one system Windows Phone 8 lub nowszy. Zaleca się korzystanie z przeglądarki Internet Explorer (na innych niektóre funkcje mogą działać nieprawidłowo).

Pierwsza wpłata

Zasilenia konta w Fortunie dokonać można na kilka sposobów:

 • tradycyjny przelew bankowy (min. 1 zł, max. -)
 • internetowy przelew bankowy (min. 1 zł, max. -)
 • system płatności mobilnych BLIK (min. 1 zł, max. -)
 • karta płatnicza (min. 1 zł, max. -)
 • Skrill (min. 20 zł, max. -)

Wpłata pieniędzy na konto krok po kroku:
 1. Kliknij przycisk „Doładowanie konta”.
 2. Zaloguj się do banku i zdefiniuj płatność (zwróć uwagę na tytuł płatności, który dla Twoich wpłat jest stały)
 3. Wybierz z listy zdefiniowaną płatność.
 4. Dokonaj płatności.

Przy zasilaniu konta z rachunku innego niż ten podany przy rejestracji lub z błędnym tytułem płatność potrwać może do 3 dni roboczych.

Wypłaty

Wypłaty środków dokonać można wyłącznie na podane podczas rejestracji konto bankowe. Wypłaty zlecane są przez Fortunę w dni robocze o godzinie 12:00 (tylko wtedy kwota wypłaty zostaje odliczona od salda konta). Wnioski składane po godzinie 12:00 lub w weekendy realizowane są w następnym dniu roboczym. Wypłaty są bezpłatne i nie mają minimalnych i maksymalnych limitów.

Wszelkie niejasności związane z wpłatami i wypłatami rozwiązywać należy mailowo, swoje obiekcje kierując na maila: callcenter@efortuna.pl.

Obstawianie zakładów

Fortuna swoim graczom oferuje zakłady przedmeczowe i „na żywo” (LIVE). Niezależnie od formy zawierania zakładów rozróżnia się tu cztery ich rodzaje:

* SOLO (zakład pojedynczy)
* AKO (zakład akumulowany składający się z co najmniej dwóch zdarzeń; wybrane zakłady AKO mogą zostać objęte funkcją Early Cash-Out – wcześniejsze zamknięcie kuponu)
* MAXIKOMBI (kupon systemowy, na który składają się różne kombinacje zakładów AKO i SOLO; kupon MAXIKOMBI może zawierać w sobie aż 13 grup zakładów (A-M) oraz grupę pewniaków (P); kupon może być trafiony nawet przy jednym lub kilku błędach; zakłady oznaczone jako pewniaki (P) muszą być trafione wszystkie bez wyjątku)
* BEZPIECZNY (zakład zmniejszający ryzyko porażki, w którym zwrot w postaci 10-krotności stawki wypłacany jest w sytuacji, kiedy na kuponie błędnie wytypowane zostało jedno spotkanie; maksymalna stawka kuponu to 200 PLN, minimalny kurs całkowity wynosi @200; maksymalny kurs jednego zdarzenia na kuponie to @5)

Zasady składania zakładów w Fortunie:

 • minimalna stawka na zakład wynosi 2 zł
 • maksymalna wygrana z jednego kuponu wynosi 601 000 zł (najwięcej w Polsce)
 • pieniądze na koncie gracza przy wygranych kuponach pojawiają się już po 20 minutach (przy najpopularniejszych ligach piłkarskich)

Wszelkie wątpliwości związane z zawieraniem zakładów kierować trzeba na maila reklamacje@efortuna.pl nie później niż 30 dni od daty ogłoszenia oficjalnych wyników.

Umiesz liczyć? Licz na siebie!

W powyższym artykule nie zdradziliśmy sekretu jak grać w Fortunie, by wygrywać. Nie taki był nasz cel. Przede wszystkim chcieliśmy objaśnić funkcjonowanie bukmachera, by każdy nowy gracz wiedział jak zrealizować podstawowe czynności związane z rejestracją konta, wpłatą i obstawianiem. W każdej dziedzinie życia początki bywają trudne, te związane z bukmacherem również.

Teraz jeśli już wiesz, co należy zrobić, by grać w Fortunie, możesz przejść do kolejnego etapu, czyli zawierania kuponów. Liczymy, że będą one zwycięskie!

 

Czy artykuł okazał się pomocny? 
(3 opinii, 4 średnia)

RANKING BUKMACHERÓW

SOCIAL MEDIA

WYSZUKIWARKA

NEWSLETTER

Chcesz wiedzieć jak grać u bukmachera, by wygrywać? Zapisz się i bądź na bieżąco!

Something went wrong. Please check your entries and try again.

POPULARNE WPISY

scroll top